logo szkoły
logo
logo

A NASZA GASTRONOMIA ZNOWU MA SIĘ CZYM POCHWALIĆ…

13 października 2016


A nasza gastronomia znów ma się czym pochwalić…

Zostaliśmy poproszeni przez Panią Beatę Rukat , opiekunkę grupy „Biedronki”  z Przedszkola  Samorządowego  w Małkini Górnej, o poprowadzenie warsztatów tworzenia dekoracji z owoców
i warzyw.

W dniu 6 października uczennice klasy 3 TG: Magdalena Sikorska, Sylwia Matczuk, Dominika Kaja i Natalia Rytel- Siłka pod opieką pani G. Czyrni pracowały razem z przedszkolakami i ich rodzicami wykonując elementy dekoracyjne z darów jesieni. Były to biedronki, jeżyki, myszki, muchomorki, prawdziwki, palmy , listki i wiele innych.

Celem naszej wizyty było rozwijanie zdolności manualnych wśród 4-latków, poczucie estetyki i zachęcenie do spożywania zdrowych, a jednocześnie smacznych posiłków. Dotyk, zapach i smak pobudził apetyt dzieci na owoce i warzywa.

Na to spotkanie przygotowałyśmy się już wcześniej. Dnia  poprzedniego wykonałyśmy dekoracje carvingowe:  różę w melonie, gwiazdę  w cukinii  oraz bukiet kwiatów w koszyku. Był to nasz prezent dla przedszkolaków a zarazem pokaz umiejętności naszych uczniów, którzy pracowali pod opieką pań A. Bojkiewicz , A. Ferenc  i G. Czyrni.  Na tacy zanieśliśmy  łabędzie , nenufary  oraz lilie wodne, jak również kompozycje jesienne gdzie były zajączki ,myszki i grzybki. Wszystko to dla naszych małych przyjaciół, którzy przywitali nas radośnie,  pięknie ubrani w czapki kucharskie
i fartuszki.

Tworzyliśmy  małe dzieła sztuki  ale była to też  wspaniała zabawa, integracja dzieci, młodzieży i dorosłych.   Siedząc  przy niskich  stołach, na  małych krzesełkach można było znów poczuć się dzieckiem. To niesamowite przeżycie.

Wykonywane prace wędrowały na wystawę prac , która wzbudzała zainteresowanie i zachwyt .

Były ogromne emocje i  wspólne zdjęcia. Myślę, że niedługo znów się spotkamy…