logo szkoły
logo
logo

Akcja “JESTEŚMY RAZEM”

5 października 2017


W dniu 18 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie „JESTEŚMY RAZEM”. Młodzież spotkała się ze swoimi rówieśnikami z Izraela w Kosowie Lackim, gdzie uczestniczyła w zajęciach integracyjnych. Polegały one na prowadzeniu konwersacji w języku angielskim służącej poznaniu wzajemnych obyczajów i zainteresowań. Niektórzy wymienili się także profilami na portalach społecznościowych, aby móc mieć ze sobą kontakt. Młodzież z Izraela przygotowała dla nas swoją tradycyjną noworoczną przekąskę – jabłko z miodem. Następnie udaliśmy się na wspólny posiłek. Spotkanie zakończyło się projekcją filmu, który poruszał tematykę holokaustu. Wspólne spotkanie zakończyło się w Treblince, gdzie złożyliśmy hołd poległym w obozie zagłady.