logo szkoły
logo
logo

Dzień kolejarza

5 grudnia 2018


29 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kolejarza. Z tej okazji uczniowie klasy III technikum transportu kolejowego przygotowali apel, w trakcie którego zaprezentowali informacje o historii kolejarskich „Katarzynek” oraz sprawdzili wiedzę uczestników na temat kolei. Podczas uroczystości można było dowiedzieć się między innymi ile średnio spóźniają się pociągi w Japonii, ile może wynosić droga hamowania pociągu oraz czym jest krzyż św. Andrzeja. Prowadzące: Patrycja Parafiańczyk, Weronika Ziółkowska oraz Maja Dylewska w konkursach i quizach sprawdziły nie tylko wiadomości, ale także sprawność fizyczną i refleks uczestników apelu, jak również ich zdolności poetyckie ;-). Wszystko oczywiście w związku z tematyką kolejową. Na uczestników wymagających konkurencji czekały słodkie nagrody. A wszystkim kolejarzom, tym obecnym i przyszłym, w imieniu całej społeczności szkolnej składamy najlepsze życzenia!