logo szkoły
logo
logo

Dzień otwarty w Staszicu

23 marca 2018


W piątek 23 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty. Z zaproszenia skorzystała młodzież z ośmiu szkół. W tak ważnym dla nas dniu gościliśmy około 200 gimnazjalistów z: Małkini Górnej, Prostyni, Jasienicy, Sadownego, Ostrówka, Nura oraz Kosowa Lackiego.

         Wśród gości zaproszonych byli przedstawiciele policji sierż. Monika Kaczyńska, mł. asp. Sylwester Andryszczyk i st. sierż. Tomasz Staniaszek- absolwent “Staszica”.

Uroczystość rozpoczęła dyrektor szkoły Pani Iwona Kubaszewska od gorącego przywitania. Następnie zaprosiła gimnazjalistów do obejrzenia filmiku, który został nagrany przez uczniów klasy pierwszej technikum informatycznego specjalnie na tę okoliczność.

W dalszej części głos zabrał przedstawiciel PKP PLK i od dwóch lat nauczyciel Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica – Pan Wiesław Jarząbek. W swojej wypowiedzi zaprezentował gimnazjalistom korzyści płynące z podjęcia nauki w technikum transportu kolejowego.

Kolejnym punktem Dnia Otwartego była prezentacja z praktyk odbywających się w Niemczech w ramach projektu ERASMUS+. Uczniowie z trzeciej klasy technikum gastronomicznego: Alicja Piwońska i Norbert Bartczuk podzielili się z młodszymi koleżankami i kolegami wszelkimi informacjami na ten temat. Omówili zakres obowiązków, korzyści i przyjemności, które wiążą się z takim wyjazdem.

Ostatnim punktem programu były “mini targi”, czyli specjalne stoiska prezentujące nasze zawody- cztery asy– i nowość- joker– klasę policyjną. W tym czasie uczniowie mogli uzyskać szczegółowe informacje od nauczycieli, porozmawiać z młodzieżą kształcącą się w danym kierunku, obejrzeć prezentacje dotyczące wybranego zawodu i skosztować coś pysznego przygotowanego przez uczniów z klas gastronomicznych.

Wszyscy otrzymali również drobne upominki: długopisy, smycze, czy inne gadżety.

Cieszymy się bardzo z zainteresowania, dziękujemy za tak liczne przybycie i mamy nadzieję…

Do zobaczenia we wrześniu!!!