logo szkoły
logo
logo

Dzień otwarty w Staszicu

29 marca 2019


W czwartek 28 marca w naszej szkole odbył się  DZIEŃ OTWARTY. „Staszica ‘’ odwiedziło ponad trzystu uczniów: klas trzecich gimnazjalnych oraz ósmoklasistów.

Pierwsze grupy Dyrektor Szkoły p. Agnieszka Gaś gorąco przywitała już po godzinie 9- byli to uczniowie ze szkół z: Kosowa Lackiego, Nura, Prostyni, Kiełczewa, Gliny, Orła, Zarąb Kościelnych oraz Ostrówka.

Kolejne grupy młodzieży ze szkół: nr1 w Małkini Górnej oraz nr2 w Małkini Górnej powitane zostały po godzinie 11.

W tym czasie w szkole gościliśmy przedstawicieli Policji: sierż. szt. Marzenę Laczkowską- Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, st. sierż. Tomasza Staniaszka z Komisariatu Policji w Małkini Górnej i mł. asp. Sylwestra Andryszczyka z Komisariatu Policji w Małkini Górnej,

którzy służyli pomocą i odpowiadali na pytania uczniów zainteresowanych klasą policyjną.

Na początku gimnazjaliści i ósmoklasiści oprowadzeni zostali przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli i mogli obejrzeć sale lekcyjne znajdujące się w budynku głównym, jak również  w budynku Centrum Kształcenia Praktycznego, a także  miejsce nauki praktycznej zawodu- Stację Kontroli Pojazdów.

Następnie wszyscy spotkali się w sali gimnastycznej i tam obejrzeli krótki, wesoły filmik prezentujący kierunki kształcenia: lip- dub  „Wybierz z nami swoją przyszłość”. Przy jego realizacji wykorzystana została wszelka pomysłowość naszych uczniów.

Kolejnym punktem było wystąpienie przedstawicieli klasy IV technikum gastronomicznego- Alicji i Norberta, którzy podzielili się wrażeniami z odbytych w Niemczech praktyk. Projekt „Zagraniczne praktyki zawodowe- dobrym początkiem kariery” był zrealizowany dzięki ERASMUS+.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli prezentację: pt. „Zagraniczne kształcenie, nowoczesna kolej, języki obce- szansą na wejście na rynek pracy”. Przedstawiły je uczennice klasy III technikum transportu kolejowego – Patrycja i Maja.

Uczniowie z klasy III TK już 12 maja wraz z opiekunami  wylecą na praktyki zawodowe do Anglii.

Wyjazd jest finansowany z projektu ERASMUS+.

Dalszą część  „odwiedzin” młodzież  mogła poświęcić na rozmowy z nauczycielami, p. dyrektor , przedstawicielami policji, a przede wszystkim starszymi kolegami i koleżankami.

Przy specjalnie przygotowanych stoiskach  uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat interesujących ich zawodów, posmakować pyszności przygotowanych  przez młodzież z  technikum żywienia i usług gastronomicznych, a także otrzymać pamiątkowe drobiazgi.

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz dyrektorom bardzo dziękujemy za przybycie.

I do miłego zobaczenia we wrześniu…