logo szkoły
logo
logo

Dzień otwarty

19 kwietnia 2017


W piątek 7 kwietnia w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla uczniów szkół gimnazjalnych.
O godzinie 11.00 w świetlicy Dyrektor Szkoły p. Iwona Kubaszewska bardzo serdecznie przywitała wszystkich przybyłych uczniów wraz z opiekunami, nauczycieli oraz rodziców.
Po przemówieniu Dyrekcji młodzież obejrzała krótki film: „To My tworzymy tę szkołę…”
Do jego powstania przyczynili się uczniowie, nauczyciele, dyrekcja oraz p. Hanna Chromińska.
Następnie głos zabrali uczniowie „Staszica”.
Przedstawiciele klasy pierwszej Technikum Transportu Kolejowego: Patrycja Parafiańczyk i Sebastian Zawadzki przedstawili prezentację: „Stanowiska pracy na kolei”, oraz za pomocą fotorelacji przybliżyli najważniejsze i najciekawsze wydarzenia z życia klasy I TK.
Uczniowie klasy drugiej Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Paulina Jadczak i Norbert Bartczuk omówili praktyki zagraniczne (Erasmus+), wzbogacając swoją wypowiedź prezentacją i zdjęciami z ostatniego wyjazdu młodzieży do Niemiec.
Kolejnym punktem Dnia Otwartego było zwiedzanie szkoły. Gimnazjaliści obejrzeli sale do nauki języków obcych, salę gimnastyczną, pracownie komputerowe i przeszli do Centrum Kształcenia Praktycznego.
Tu mogli zobaczyć wyposażenie sal gastronomicznych, w których odbywają się zajęcia praktyczne. Zainteresowani wstąpili także do Stacji Kontroli Pojazdów.
Na koniec młodzież została zaproszona do Sali Bankietowej, gdzie czekał pyszny wielkanocny poczęstunek przygotowany przez uczniów Technikum Gastronomicznego i nauczycieli.
Przez cały czas p. Dyrektor, nauczyciele i młodzież z poszczególnych klas służyli swoją pomocą gościom. Odpowiadali na wszystkie pytania zainteresowanych.
Jest nam bardzo miło, ponieważ w tym roku Dzień Otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.
Przybyli do nas uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Małkini Górnej, Gimnazjum nr 2 w Małkini Górnej, Gimnazjum z Prostyni oraz młodzież z gimnazjów: z Komorowa, Kosowa Lackiego, Zarąb Kościelnych, Sadownego i Ostrówka.

Zapraszamy za rok!!!