logo szkoły
logo
logo

Kampania społeczna „ bezpieczny przejazd”

6 grudnia 2018


W dniu 19.11.2018 po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie naszej młodzieży z przedstawicielami PKP PLK z Zakładu Linii Kolejowych w Siedlcach.                                                              To już kolejna 14 edycja tej kampanii, w tym roku pod tyrałem „Zagrożenie na obszarze Kolejowym”.Teren kolejowy i obszar wokół niego to nie   Plac Zabaw !!!Osoby przechodzące przez tory nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie niesie ze sobą przechodzenie wMIEJSCU NIEBEZPIECZNYM. W ramach prelekcji prowadzonej przez Pana Wiesława Jarząbka – kontrolera w  Zakładzie Linii Kolejowych w Siedlcach oraz Pana Cezarego Jadczaka –  dyżurnego ruch w ISE Małkinia uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z zagrożeniami jaki niesie przekraczanie linii kolejowych w miejscach niedozwolonych oraz jakie wiążą się z tym konsekwencje. Oprócz konsekwencji prawnych  przedstawiono na slajdach konsekwencje bezmyślności osób które obrzucają pociągi kamieniami, budują barykady na torach lub dewastują urządzenia kolejowe.

Kampania ta ma na celu uświadomić młodzieży jakie skutki niesie ludzka bezmyślność i jak maja postępować gdy są jej światkami na obszarze kolejowym. Mamy nadzieje że przyniesie pożądany skutek.

Bezpieczny przejazd 2018