logo szkoły
logo
logo

Koncert profilaktyczny w naszej szkole

26 maja 2017


Koncert profilaktyczny – “Alkohol – niewinne początki życiowych tragedii”

 

26 maja w naszej szkole gościł zespół “Mała Orkiestra Dni Naszych”, który zaprezentował koncert profilaktyczny na temat: Alkohol – niewinne początki życiowych tragedii.

 

Alkohol to aktualnie najbardziej popularny wśród młodzieży i najłatwiej dostępny środek do odurzania się, który jest realnym elementem stylu życia i zabawy nastolatków. Rzecz o motywach sięgania po alkohol, o uzależnieniu, jako ograniczeniu wolności ludzkiego działania, o reakcji organizmu dziecka i młodego człowieka na alkohol, o destrukcji, jaką niesie on ze sobą, nie tylko w życiu jednostki, ale całych rodzin i społeczeństwa, o tym, że jest on  swoistego rodzaju bramą do innych używek, w tym narkotyków i dopalaczy.

Członkowie zespołu opowiedzieli w męski i prawdziwy sposób o zagrożeniach. Tłem tych opowieści były piosenki własnego autorstwa grane na żywo, pochodzące z oficjalnych płyt Zespołu, nawiązujące w treści do meritum koncertu oraz utwory światowej klasyki rockowej, znanej i lubianej przez młodzież.

 

Mała Orkiestra Dni Naszych – wykonawcy:

Jerzy Kobyliński – gitara, śpiew, prowadzenie koncertu

Rafał Czapliński – harmonijka ustna, gitara, śpiew

Daniel Narożnik – gitara, śpiew