logo szkoły
logo
logo

ODWIEDZINY W SCHRONISKU

6 grudnia 2017


Dzięki zaangażowaniu młodzieży i pracowników naszej szkoły udało nam się zebrać kilkanaście kocy i karm dla bezdomnych psów ze Schroniska Bąkówka w Ostrowi Mazowieckiej. Właściciele obiektu oprowadzili nas po placu i bardzo serdecznie podziękowali za nasze wsparcie.

Obecnie w Schronisku znajduje się około 250 psów. Jest ono przepełnione. W jednym boksie przebywa czasem nawet cztery psy. Bardzo trudno jest utrzymać wówczas porządek. Brakuje też niekiedy miejsca w budzie dla wszystkich psów, przez co zwierzęta wyglądają gorzej.Oznacza to, że zapotrzebowanie jest duże a każda forma pomocy jest bardzo cenna.

Właściciele apelują i zachęcają również do ADOPCJI. Wszyscy podopieczni schroniska posiadają książeczki zdrowia. Zwierzęta są odrobaczane, wysterylizowane, dostają środki przeciwpchelne, są szczepione przeciwko wściekliźnie. Oprócz tego mają zapewnioną całodobową opiekę weterynaryjną. Opiekunowie schroniska bezpłatnie dowiozą psa w każde miejsce w Polsce.

Dlaczego warto adoptować psiaka?

Pies w domu zmienia życie. Wypełni ciszę odrobiną zdrowego hałasu. Będzie mobilizacją do spacerów. Będzie powodem do radości. Dla dzieci bardzo ważny jest kontakt ze zwierzęciem. Uczą się wówczas opiekować i troszczyć o żywą istotę. Uczą się także odpowiedzialności, zdobywają dodatkową wiedzę. Od zwierzęcia można się wiele nauczyć np. spokoju, którego tak bardzo w dzisiejszych czasach nam brakuje…

Im więcej osób zaangażuje się w życie schroniska, tym lepsze los czeka tamtejsze zwierzęta.

Tekst: Izabela Dawidowska
Żródło: http://www.schroniskobakowka.pl