logo szkoły
logo
logo

Ogólnopolski konkurs “Bitwa na drobiowe smaki”

2 lutego 2020


W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Bitwa na drobiowe smaki” swoje kulinarne umiejętności zaprezentowały uczennice naszej szkoły Natalia Tymińska i Kinga Wróblewska z klasy III TG.

Eliminacje regionalne odbyły się 29.01.2020 r. w „Gastro Magic” w Jawczycach, studiu kulinarnym Kurta Schellera. Przewodniczącym Jury był Łukasz Konik, a zadaniem konkursowym przygotowanie przystawki i dania głównego w oparciu o mięso drobiowe. Młodzi kucharze mieli dwie godziny na wydanie czterech porcji każdego z dań. Atmosfera była gorąca,  a minuty szybko uciekały.

Natalia i Kinga wspaniale wywiązały się ze swojego zadania i zgodnie z ćwiczonymi założeniami wydały: “maślaną pierś w wianuszku z rukoli, orzechów włoskich i sera Lazur” oraz “faszerowane szpinakiem i pieczarkami udko na pierzynce z pora, z mini kopytkami i gruszką w sosie z granata i soku z bzu”.

To była prawdziwa lekcja pracy pod presją czasu i wspaniała okazja do poznania swoich możliwości. Wróciłyśmy bogatsze w nowe doświadczenia, wiedzę i niezapomniane przeżycia.

“Bitwa na drobiowe smaki”