logo szkoły
logo
logo

Olimpiada PCK 2016

9 grudnia 2016


Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXV edycji Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Etap szkolny konkursu został przeprowadzony w dniu 15 listopada. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań. Test sprawdzał wiedzę i umiejętności uczestników z zakresu istniejących zagrożeń zdrowotnych, sposobów ochrony zdrowia, ochrony środowiska oraz zasad zdrowego stylu życia. Zwyciężczynią Olimpiady w szkole została Magdalena Sikorska z klasy III TG.
W ramach Olimpiady Magda zorganizowała w naszej szkole „Dzień sportu” aktywizujący do ruchu uczniów. Celem akcji było uświadomienie młodzieży, że ruch jest niezbędnym elementem rozwoju człowieka. Dzięki wysiłkowi fizycznemu organizm posiada zdolność do radzenia sobie z wirusami, gorączką i infekcjami. Ćwiczenia poprawiają sylwetkę, sprawność oraz wydajność umysłową. W tym dniu w szkole rozwieszone zostały plakaty promujące aktywność fizyczną. Uczniowie otrzymali ulotki informacyjne na temat roli aktywności w życiu człowieka. Zorganizowane zostały również zajęcia fitness, które poprowadziła profesjonalna instruktorka sportu z „Speedxs” – pani Sylwia Antoniak. Trenerka zaprezentowała zajęcia z pilatesu podstawowego oraz część treningu obwodowego. Młodzież z wielkim zaangażowaniem wykonywała poszczególne ćwiczenia.
Bardzo dziękujemy pani Sylwii Antoniak za poświęcony czas i chęć podzielenia się swoimi umiejętnościami.  Mamy nadzieję, że takie zajęcia zagoszczą na stałe w naszej szkole.