logo szkoły
logo
logo

OPATRUNEK NA RATUNEK!

30 listopada 2017


„Opatrunek na ratunek” to nazwa akcji charytatywnej, w której obecnie bierzemy udział  😀

Tym razem chodzi o zebranie podstawowych środków opatrunkowych: bandaży, gaz (jałowych i niejałowych), plastrów, rękawiczek jednorazowych, a nawet waty, igieł czy strzykawek. Wszystkie te środki potrzebne są polskim misjonarzom pomagającym miejscowej ludności w Afryce.

Akcja organizowana jest przy współpracy ,,Staszica” z  Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

Zachęcamy zarówno uczniów, jak i nauczycieli, do przynoszenia opatrunków do świetlicy. Zbiórka trwa do końca listopada.

O misyjnych szpitalach, punktach medycznych wszyscy okoliczni mieszkańcy wiedzą, że tam nikt nie odmówi im pomocy. W tych placówkach medycznych każdy bandaż czy plaster są na wagę złota. Tam przydaje się dosłownie wszystko. Bywa, że nawet płótno, którym w Polsce wolontariusze obszywają paczki, na miejscu jest darte na bandaże.

W tropikalnym klimacie rany goją się gorzej, a życie codzienne obfituje w wypadki – poparzenia dzieci od palenisk, zranienia, ukąszenia dzikich zwierząt, ropnie będące wynikiem działalności czarowników, wreszcie zapomniany już przez Europę trąd…

Wierzymy, że będziemy mogli nieść pomoc tam, gdzie ciągle brakuje jej zwykłym ludziom.

 

Opatrunek na ratunek