logo szkoły
logo
logo

Pierniczki

9 grudnia 2016


Dnia 07 grudnia 2016 r. gościliśmy w naszej szkole najmłodszych przyjaciół z Przedszkola Samorządowego  w Małkni Górnej. Grupa „Pszczółki” wraz z opiekunkami przybyła na przedświąteczne warsztaty wypieku i dekorowania pierniczków.

Dzieci  mogły zobaczyć jak uczniowie kl. II TG pod kierunkiem p. J. Równej, p. G. Czyrnia i p. A. Bojkiewicz z przygotowanych produktów sporządzają  ciasto. Z rozwałkowanego ciasta mogły same foremkami wycinać różne kształty i układać je na blachach gotowych do wypieku, które trafiły prosto do pieca.

    Następnie przedszkolaki dekorowały  upieczone przez siebie pierniczki. Przygotowano szeroki wybór dekoracji: kolorowe lukry, posypki, cukiereczki, orzeszki, wiórki i czekoladki.  Panie instruowały i udzielały rad, a uczniowie chętnie angażowali się w pomoc małym cukiernikom. Zapał i wyobraźnia dzieci była nieograniczona. W mgnieniu oka tace zapełniły się pięknie udekorowanymi wypiekami, a ręce i buzie były kolorowe od słodkości.

    Atmosfera spotkania była wesoła i świąteczna. Pachniało wypiekami, piernikiem i skórką pomarańczy. Uśmiech i błyszczące oczy przedszkolaków mówiły same za siebie. Dzieci otrzymały w prezencie kosz świątecznych słodkości, a w podzięce obdarowały nas  kwiatami-Gwiazdami Betlejemskimi. Myślimy, że spotkanie bardzo im się podobało, bo wychodząc dopytywały, kiedy mogą przyjść kolejny raz?

Autor: Grażyna Czyrnia