logo szkoły
logo
logo

Trzecia Rocznica kanonizacji Św. Jana Pawła II

11 maja 2017


              Przed trzema laty Papież Franciszek dokonał kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali okolicznościową wystawę poświęconą osobie Świętego Jana Pawła II. Warto dodać, że uroczystość kanonizacyjna przez wielu jest określana jako „kanonizacja stulecia”. Do Rzymu przybyło kilkaset tysięcy osób, w tym dziesiątki tysięcy wiernych z Polski. Dziś, gdy patrzymy na mijające wydarzenia z perspektywy historii naszego życia warto zadać sobie pytanie: co zostało w naszych serca z nauczania Świętego Jana Pawła II?

                Papież Franciszek w homilii kanonizacyjnej powiedział: „Święty Jan XXIII i Święty Jan Paweł II mieli odwagę patrzeć na rany Jezusa, dotykać Jego zranionych rąk i Jego przebitego boku. Nie wstydzili się ciała Chrystusa, nie gorszyli się Nim, Jego krzyżem. Nie wstydzili się ciała swego brata, ponieważ w każdej osobie cierpiącej dostrzegali Jezusa”. W dalszej części swojej wypowiedzi Ojciec Święty Franciszek nazwał ich „ludźmi mężnymi”, którzy„dali Kościołowi i światu świadectwo dobroci Boga i Jego miłosierdzia”.

              Wracając wspomnieniami do tych pięknych chwil jesteśmy nieustannie zachęcani do tego, aby za wszelką cenę przeżyć nasze życie w sposób godny, tak jak czynią to prawdziwi uczniowie Chrystusa.

ks. Krzysztof Godlewski

Jan Paweł II