logo szkoły
logo
logo

5 Festiwal Filmów Dokumentalnych.

30 listopada 2017


Korzystając z zaproszenia absolwentki naszej szkoły p. Doroty Rutkowskiej 24 listopada uczniowie z klas: I TK, II TK, II TG i VI TG udali się na 5 Festiwal Filmów Dokumentalnych.

            Młodzież obejrzała dwie projekcje z bloku edukacyjnego. Pierwszy to film pt. “Bieżeńcy” (reż. Jerzy Kalina) ukazujący tragiczny fragment naszej historii- największą przymusową migrację w XX w. Druga projekcja to film pt. “I tak wszystko widziałam…”    (reż. Michał Tkaczyński)- opowieść o losach trzech polskich kobiet pochodzenia żydowskiego, które przeszły przez piekło Holokaustu.

            Następnie uczniowie wzięli udział w WARSAW Comic Con w Nadarzynie, największym festiwalu popkultury w Polsce. Była to impreza dla wszystkich fanów popkultury, wielbicieli komiksów, książek, seriali, filmów i gier.

           Chwila czasu wolnego w Centrum Handlowym Targówek i wszyscy pełni wrażeń wrócili do Małkini.

            Dyrekcja szkoły, opiekunowie i młodzież dziękują p. Dorocie Rutkowskiej za zaproszenie.

            Opiekunami na wycieczce byli: p. Mariola Pych i p. Wojciech Hadała.