logo szkoły
logo
logo

Warsztaty kulinarne “Kuchnia włoska”

27 listopada 2019


Dnia 26 listopada uczniowie i nauczyciele Technikum Gastronomicznego wzięli udział w ciekawych i inspirujących warsztatach kulinarnych pn.: “Kuchnia włoska”, które to poprowadził pan Daniel Rostkowski. Podczas warsztatów młodzież mogła poznać tajniki tej kuchni. Zajęcia obejmowały cały proces przygotowywania dań, począwszy od przygotowania ciasta na pizzę i makaron, poprzez  krojenie dodatków, smażenie i wypiekanie w piecu.

Bardzo ważne było to, że każdy miał możliwość samodzielnego przygotowania dania, oczywiście po uprzednim wyjaśnieniu pana Daniela i pani Marioli. Warsztaty były znakomitą lekcją smaków i zapachów. Nasi  uczniowie chętnie włączyli się do gotowania, a praca wręcz paliła im się w rękach.

Po zajęciach kulinarnych odbyło się podpisanie porozumienia o współpracy w zakresie kształcenia młodzieży, uczącej się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zawartego między naszą szkołą a panem Danielem Rostkowskim.