logo szkoły
logo
logo

Wycieczka w ramach projektu Fundacji STIWEK

5 kwietnia 2018


W dniach 26 i 27 marca młodzież z klas: ITG, ITI, IITG, IITK  pod opieką p. Jadwigi Cieślik i p. Marioli Pych wyjechała na wycieczkę Olsztyn- Gdańsk- Sopot.

Wyjazd został sfinansowany w ramach projektu Fundacji STIWEK i mogli w nim uczestniczyć uczniowie biorący udział w zajęciach dodatkowych z geografii.

W poniedziałek grupa odwiedziła Obserwatorium i Planetarium Astronomiczne w Olsztynie- drugie co do wielkości planetarium w Polsce.

Na początku uczniowie uczestniczyli w interesującej lekcji astronomii, gdzie wzbogacili swoją wiedzę na temat wszechświata. Następnie obejrzeli projekcję filmu dydaktycznego pt. „Nasz wszechświat”.

Po obiedzie, przejeździe do Gdańska i zakwaterowaniu, jeszcze tego samego dnia młodzież odwiedziła kolejne Obserwatorium Astronomiczne Gdańskich Szkół Autonomicznych im. prof. Roberta Głębockiego. Tu tradycyjnie odbył się wykład na temat kosmosu, a dodatkowo uczestnicy wycieczki mogli oglądać przez profesjonalny teleskop niebo i okolice obserwatorium.

We wtorek tuż po śniadaniu grupa wyruszyła, aby zwiedzić Gdańsk. Pierwszym punktem był Plac Solidarności, znany przede wszystkim jako miejsce początku ruchu NSZZ Solidarność i miejsce protestów w sierpniu 1980r.

Następnie uliczkami Starego Miasta młodzież dotarła do słynnej Fontanny Neptuna i zabytkowej Bramy Żuraw.

Jeszcze ciekawostka historyczna- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku i przejazd do Sopotu. Najdłuższe Molo nad Morzem Bałtyckim , długi spacer, „sesja zdjęciowa” i późnym wieczorem wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń wrócili do Małkini.