logo szkoły
logo
logo

Wykład na temat bezpieczeństwa pożarowego

23 października 2018


W dniu 2 października 2018r. w naszej szkole gościliśmy Pana kpt. Rafała Kamińskiego
z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej.

W ramach zajęć odbyła się prezentacja i przegląd sprzętu gaśniczego. Zdobyliśmy wiedzę i umiejętności zachowania się podczas pożaru w szkole, jak również jak zapanować nad palącym się tłuszczem. Pan kapitan pokazał uczniom jak posługiwać się gaśnicą oraz zaprezentował rodzaje czujników dymu i czadu. Przedstawił nam zagrożenia wynikające z zatrucia czadem, a także poinstruował nas jak prawidłowo palić w piecach, aby zapobiec smogowi. W zajęciach brali udział uczniowie z klas I TG, II TG oraz III TG po opieką pani Jadwigi Równej, Grażyny Czyrnia, Haliny Suchcickiej i Anny Zyśk. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i z zainteresowaniem słuchali ciekawych i praktycznych rad.  W nagrodę otrzymaliśmy odblaskowe opaski oraz breloczki.