logo szkoły
logo
logo

Zakończenie roku szkolnego klas IV 2018

27 kwietnia 2018


       27 kwietnia w naszej szkole pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych Technikum oraz słuchaczy Liceum dla Dorosłych.

       Uroczystość rozpoczęła o godzinie 11.30 Dyrektor szkoły Pani Iwona Kubaszewska od gorącego powitania wszystkich obecnych. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do absolwentów przed którymi w najbliższym czasie ważne egzaminy, trudne wybory i decyzje: dorosłe życie…

       Pani Dyrektor wręczyła świadectwa i nagrody książkowe najlepszym uczniom, którzy w czteroletnim cyklu nauczania uzyskali średnią ocen 4,75 i powyżej oraz wyróżniali się swoim zachowaniem.   Pani Małgorzata Mazurek –  Główny Specjalista ds. Oświaty i Kultury wręczyła najlepszej uczennicy klasy maturalnej – Sylwii Matczuk Nagrodę Zarządu Powiatu Ostrowskiego.

       Wyróżnieni i nagrodzeni zostali również sportowcy, którzy reprezentowali szkołę na zawodach i w rozgrywkach sportowych. Pamiątkowe statuetki wręczył Pan Sylwester Sierota.

         Uczniowie odbywający praktyki w Niemczech w ramach programu ERASMUS+ otrzymali tzw. EUROPASS- MOBILNOŚĆ, dające możliwość podjęcia pracy  w Europie i zwiększające szanse na rynku pracy. Następnie głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życząc starszym kolegom i koleżankom samych sukcesów na egzaminach, w życiu prywatnym i zawodowym. Przedstawiciele absolwentów podziękowali Pani Dyrektor, Radzie Pedagogicznej, pracownikom administracji i obsługi za cztery lata współpracy i za trud włożony w ich edukację i wychowanie.

         Ostatnim punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas trzecich i drugich pod kierunkiem Pani Marioli Pych, Pani Doroty Chruściel i Pana Wojciecha Hadały. Koleżanki i koledzy przekazali ciasno spakowany koncentrat inteligentnego pomysłu i mądrości- wskazówki, sentencje i przysłowia wypowiedziane przez ludzi sławnych i wielkich. Motywem przewodnim uroczystości stały się słowa: “Uczymy się nie dla szkoły, lecz dla życia…”