logo szkoły
logo
logo

Zbieraliśmy dla Klaudii

8 listopada 2019


7 listopada uczniowie naszej szkoły zorganizowali kiermasz słodkości, z którego dochód w całości przeznaczony został dla mieszkanki Małkini, która cierpi na bardzo rzadką chorobę. Klaudia choruje na niedokrwistość aplastyczną z klonem nocnej napadowej hemoglobinurii i musi przyjmować przez najbliższe miesiące specjalistyczne leki i szczepienia, na które potrzebna jest duża suma pieniędzy. Nasza społeczność uczniowska postanowiła pomóc Klaudii, uczniowie samodzielnie upiekli ciasta, które można było kupić na kiermaszu. Ponadto młodzież wyszła także na ulice Małkini, odwiedzając pobliskie sklepy, zakład  fryzjerski, bibliotekę czy policję, sprzedając własnoręcznie zrobione przysmaki.

Społeczność uczniowska, nauczyciele i dyrekcja z całego serca dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję, zarówno poprzez przygotowanie kiermaszu jak również kupno ciast. Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą Klaudii w walce z chorobą.

Kiermasz słodkości