logo szkoły
logo
logo

Zbiórka dla Michasia Boguckiego

14 października 2020


13 października w naszej szkole odbył się kiermasz słodkości, z którego dochód w całości przeznaczony został dla Michasia Boguckiego z Nura. Michaś ma dziesięć miesięcy, zdiagnozowano u niego SMA typu 1, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Życie może mu uratować kosztowna terapia genowa. Rodzice i przyjaciele robią wszystko, żeby zebrać potrzebne pieniądze. A kwota nie jest mała – potrzeba 9 mln zł.

Nasza społeczność uczniowska włączyła się w pomoc Michasiowi, uczniowie samodzielnie upiekli ciasta, które można było kupić na kiermaszu.

Społeczność uczniowska, nauczyciele i dyrekcja z całego serca dziękują wszystkim, którzy włączyli się w akcję, zarówno poprzez przygotowanie kiermaszu jak również kupno ciast. Udało nam się zebrać 1700zł.  Mamy nadzieję, że zebrane pieniądze pomogą Michasiowi w walce z chorobą. Jednocześnie przypominamy, że Michasiowi można także pomóc zbierając kasztany i żołędzie, których zbiórka odbywa się w świetlicy.

Kiermasz ciast dla Michasia