logo szkoły
logo
logo

Narodowe Święto Niepodległości

12 listopada 2019


Dnia 12 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Młodzież przypomniała najważniejsze karty historii, recytowała także wiersze patriotyczne. Wszyscy obecni mogli wysłuchać pięknie wykonanych pieśni np.: “Taki kraj” czy “Rozkwitały pąki białych róż”. Montaż muzyczno – słowny pn: “Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów.” został przygotowany pod kierunkiem p. Wiolety Zawistowskiej i p. Wojciecha Hadały, natomiast nagłośnieniem zajął się p. Jacek Jurczak.

Po uroczystej akademii pani dyrektor Agnieszka Gaś, p. Mariola Pych oraz p. Wojciech Hadała wręczyli nagrody laureatom konkursu plastycznego “Stanisław Staszic- patron naszej szkoły”. W konkursie zwyciężył Sebastian Biegaj, drugie miejsce zajęła Natalia Brzostek, natomiast na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz Wielgat i Kacper Miller.