logo szkoły
logo
logo

Rekrutacja

Drogi Ósmoklasisto!!!

Przed Tobą pierwsza ważna decyzja dotycząca wyboru kierunku dalszej edukacji.

Najlepiej byłoby, aby  Twój przyszły zawód, a co za tym idzie ścieżka kariery zawodowej bazowała na umiejętnościach zdobytych w procesie edukacji, jednak coraz częściej okazuje się, że wykonywana praca zarobkowa ma mało wspólnego z posiadanym wykształceniem oraz z wymarzonymi planami na przyszłość.

Według specjalistów rynku pracy przeciętny człowiek rozpoczynający dzisiaj karierę zawodową kilkunastokrotnie zmieni firmę, a kilkakrotnie rodzaj wykonywanego zajęcia. Nie zawsze jednak tak musi być – wielu osobom udaje się połączyć wykształcenie i pasje ze ścieżką kariery. Ważne jest, aby dokonywane wybory nie były przypadkowe, lecz zostały oparte na rzetelnej analizie własnych predyspozycji, jasnym określeniu swoich mocnych stron, kwalifikacji, kompetencji i zgromadzonych doświadczeń.

Zanim zdecydujesz o tym, gdzie i czego będziesz się uczyć przez następne lata, zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej placówki.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej od ponad 55 lat zapewnia absolwentom wiedzę ogólną i umiejętności zawodowe dostosowane do wymogów dynamicznie zmieniającego się rynku pracy w Polsce i Europie.

Jako szkoła nowoczesna, bezpieczna i przyjazna jesteśmy otwarci na i potrzeby środowiska lokalnego i regionu, a przede wszystkim na potrzeby uczniów. Obrane przez nas kierunki kształcenia skonsultowane zostały z aktualnym zapotrzebowaniem lokalnego rynku pracy.

Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej posiada wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i nowoczesną bazę dydaktyczną. Uczniowie naszej szkoły poszerzają swoje kwalifikacje odbywając atrakcyjne praktyki zawodowe i uczestnicząc w kursach organizowanych przy współudziale środków z UE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

W przyjaznej atmosferze naszej szkoły możesz zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności w różnorodnych kołach zainteresowań, rozwijać swoje uzdolnienia sportowe i muzyczne, sprawdzać zdolności przywódcze w Samorządzie Uczniowskim, a także jako wolontariusz brać udział w różnego rodzaju imprezach i akcjach charytatywnych, kulturalnych i patriotycznych.

Grono pedagogiczne gorąco zaprasza Cię do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat kierunków kształcenia i naboru do Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej. Jesteśmy przekonani, że wybór naszej szkoły będzie dobrą decyzją, która w przyszłości zaowocuje sukcesem edukacyjnym i zawodowym każdego, kto zdecyduje się zastać jej uczniem.

Jeżeli szukasz szkoły, która zapewni Ci dobry start w dorosłe życie, pamiętaj, że  Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej to Twój pierwszy atut na rynku pracy.

.

Z poważaniem

Dyrektor
Zespołu Szkół im. St. Staszica
w Małkini Górnej
Agnieszka Gaś