„Kształtowanie młodych umysłów wymaga wielkiego serca”- te słowa były mottem obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. S. Staszica w Małkini Górnej.

Swoją obecnością zaszczycili nas goście: Pan Józef Rostkowski- Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego, Pan Stefan Rostkowski- członek zarządu i radny Powiatu Ostrowskiego, Pani Marta Głębocka- Dyrektor Oddziału ostrowskiego Banku Spółdzielczego w Małkini Górnej oraz Pani Agnieszka Radomska- Dyrektor Wydziału Edukacji, Promocji Powiatu i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej.

Życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły popłynęły od uczniów, Dyrektora szkoły Pani Agnieszki Gaś oraz zaproszonych gości.

Następnie wręczone zostały nagrody nauczycielom wyróżniającym się swoją pracą dydaktyczną i wychowawczą. Kolejnym punktem programu było ślubowanie klas pierwszych. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły zobowiązali się godnie ją reprezentować i właściwie wykonywać obowiązki szkolne.

Po części oficjalnej odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów kl. II TK i IV TKB pod kierunkiem Pani Eweliny Puścian i Pani Katarzyny Wujek, które składało się z dwóch scenek „Posiedzenie Rady Uczniowskiej” oraz „Niezbędnik nauczycielski”.