Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu.
W ramach obchodów 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja Dyrektor szkoły Pani Agnieszka Gaś  wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział we mszy św. o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej i powiatu ostrowskiego odprawionej w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W ramach uroczystości. odśpiewano hymn i  wystrzelono salwę honorową, po której przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych oraz związków i stowarzyszeń, a także harcerze, złożyli kwiaty i zapalili znicze przed obeliskiem. Obchody zwieńczono krótką częścią artystyczną.
Wicedyrektor szkoły Pan Adam Przesmycki wraz z pocztem sztandarowym wziął udział w gminnych obchodach tej uroczystości, która rozpoczęła się od złożenia kwiatów przez władze gminne pod   tablicą poświęconą pamięci żołnierzy wojska polskiego Armii Krajowej poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939 – 1945, żołnierzy zamordowanych w Katyniu, Charkowie, Miednoje, w obozach koncentracyjnych, łagrach i więzieniach okresu stalinowskiego w latach 1939 – 1956 – oddając cześć i pamięć poległym. Następnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny w parafii pw. Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła w Małkini Górnej.