W  dniach 29.09-01.10. 2023 w Polsce po raz 30 odbywały się Europejskie Dni Ptaków pod patronatem Ogółnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Nasi uczniowie z klas IITG, IVTG, ITK, IITK i IVTK również przyłączyli się do tego wydarzenia biorąc udział w zajęciach zorganizowanych przez koło ornitologiczne działające przy GOKiS w Małkini Górnej. Pierwszym punktem programu były obserwacje ornitologiczne na nadbużańskich łąkch w okolicy miejscowości Kiełczew. Udało się zaobserwować kilkanaście gatunków, wśród których dominowały ptaki krukowate. Uczestnicy zdobyli również wiele inforamcji o wędrówkach ptaków. Następnie w budynku szkoły podstawowej w Kiełczewie miała miejsce prelekcja dotycząca gołębia grzywacza- najpospolitszego i największego w Polsce gatunku z tej grupy ptaków. Po prezentacji odbył się quiz, w którym uczestnicy mogli sprawdzić wiedzę zdobytą podczas spotkania. Pierwsze miejsce w konkursie zdobył Jakub Zacheja (ITK), drugie- Weronika Barszcz (ITK), a trzecie- Cezary Sierota (IVTK). Europejskie Dni Ptaków zakończyliśmy grillem, na który produkty otrzymaliśmy od firmy Rolek Recykling z Małkini Górnej.