30.09-01.10 2022 w Polsce po raz 29 odbywały się Europejskie Dni Ptaków pod patronatem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Nasi uczniowie z klas IIITK, IVTGb i IVTKb również przyłączyli się do tego wydarzenia biorąc udział w zajęciach zorganizowanych przez koło ornitologiczne działające przy GOKiS w Małkini Górnej. Pierwszym punktem programu były obserwacje ornitologiczne na nadbużańskich łąkach w okolicy miejscowości Kiełczew. Udało się zaobserwować kilkanaście gatunków, wśród których dominowały ptaki krukowate. Uczestnicy zdobyli również wiele informacji o wędrówkach ptaków. Następnie w budynku szkoły podstawowej w Kiełczewie miała miejsce prelekcja dotycząca sikory modraszki. Gatunek ten nie bez powodu patronuje EDP 2022 w tym roku- jego barwy nawiązują do flagi Ukrainy. Po prezentacji odbył się konkurs, w którym uczestnicy mogli sprawdzić wiedzę zdobytą podczas spotkania. Jakub Samsel z klasy IV TKb uzyskał II miejsce. Europejskie Dni Ptaków zakończone zostały grillem, na który produkty otrzymaliśmy od firmy Rolek Recykling z Małkini Górnej, za co bardzo dziękujemy. Proszę o wrzucenie na stronę szkoły. Dziękuję