Uczniowie technikum informatycznego uczestniczący w kursie grafiki komputerowej otrzymali dziś certyfikaty. Był to jeden z kilku kursów, które w ostatnim czasie realizowaliśmy w szkole w ramach projektu „Młodzi profesjonaliści w powiecie ostrowskim”. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.
W trakcie projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wielu szkoleniach podnosząc swoje umiejętności zawodowe. Dotychczas odbyły się kursy: baristy, barmana i carvingu dla uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych, instalowania i obsługi urządzeń LPG w samochodach dla uczniów technikum pojazdów samochodowych, przewozu koleją materiałów niebezpiecznych oraz obsługi narzędzi informatycznych w sterowaniu ruchem kolejowym dla przyszłych techników transportu kolejowego. Przed uczniami technikum pojazdów samochodowych jeszcze kurs operatora wózków widłowych oraz kurs spawania.