Noc Sów 2022

Od 10 lat w Polsce z inicjatywy stowarzyszenia Jestem na TAK! w marcu w różnych miejscowościach Polski odbywają się Noce Sów. Spotkania te mają na celu popularyzację wiedzy o tych tajemniczych ptakach. Takie ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne- już po raz ósmy- zostało również zorganizowane w naszej gminie 19.03. przez koło ornitologiczne działające przy GOKiS.

Wzięli w nim udział między innymi uczniowie naszej szkoły. W trakcie spotkania uczestnicy dowiedzieli się o przystosowaniach sów do nocnego trybu życia oraz do drapieżnictwa. Poznali rodzime i zalatujące gatunki oraz metody badań tej grupy ptaków. Kolejnym punktem programu był quiz wiedzy o sowach.

Wręczono również nagrody uczestnikom konkursu „Wizerunek Sowy 2022”. Uczennica klasy ITK Julia Laskowska otrzymała wyróżnienie. Następnie wszyscy udali się do lasu na spotkanie z uszatkami. Po powrocie czekał na uczestników poczęstunek- kiełbaski z grilla oraz tort w kształcie sowy i inne słodkości.

Za pomoc w organizacji Nocy Sów szczególne podziękowania otrzymały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kiełczewie- Małgorzata Szostek, Lidia Wiśniewska i Marta Wronek oraz nauczycielki przedmiotów zawodowych w technikum gastronomicznym z naszej szkoły- Agnieszka Bojkiewicz, Sylwia Świderska i Anna Zyśk.