W dniu 22 kwietnia 2023 r. już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Opeacja Czysta Rzeka, która w naszej gminie od pięciu lat jest organizowana przez koło ornitologiczne działające przy GOKiS. Zaangażowały się głownie klasy IVTKb, IITK, IIITK. Udało się oczyścić brzegi rzeki Bug w miejscowości Kiełczew. Zebrano 13 worków odpadów. Na zakończenie akcji był poczęstunek, którego sponsorem jak zwykle był pan Romulald Rolek, za co bardzo dziękujemy. Operacja Czysta Rzeka jest wydarzeniem, które ma na celu wspólne działanie lokalnych społeczności na rzecz naturalnego środowiska. Niewątpliwie ma charakter edukacyjny, pozwalający zrozumieć jak ważna jest dla każdego człowieka otaczająca nas przyroda. W tym roku wzięło w niej udział prawie 18 tys. uczestników, zorganizowano 520 sztabów i przeprowadzono 585 akcji.