22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji 23 kwietnia uczniowie naszej szkoły z klas ITK, IIITKb, IITSIb, IVTG wzięli udział w Opearcji czysta rzeka. Spędzili ten dzień na łonie natury sprzątając teren w okolicy starorzeczy i rzeki Bug w miejscowości Kiełczew. Zebrali 20 worków śmieci. Po zakończonej akcji na uczestników czekał poczęstunek, którego sponsorem był Pan Romuald Rolek. Jego firma również zobowiązała się odebrać odpady. Każdy otrzymał także koszulkę z logo akcji. Operacja czysta rzeka w Polsce odbywa się już czwarty raz, w tym roku zarejstrowało się 5680 uczestników w 341 sztabach. Jest to największa akcja społecznego sprzątania rzek w naszym kraju. Organizatorzy założyli, że jest to dobry sposób, aby docenić walory przyrody wokół nas i podziękować Matce Ziemi, odciążając ją od zalegających śmieci.