#NormalneZeIchDotykam #RaknRoll 26.09 Avon wystartował z nową kampanią edukacyjną „Normalne, że ich dotykam” skierowaną do nastolatek. Jej celem jest zaszczepienie prozdrowotnych postaw wśród dziewczyn od 16. roku życia. W związku z tym w naszej szkole w dniu 18.10.2022 r. odbyło się szkolenie dla młodzieży na temat: „Profilaktyka raka piersi”. Spotkanie poprowadziła Pani Anna Samsel, okręgowy menadżer firmy „AVON”, która w sposób rzeczowy przedstawiła czynniki ryzyka zachorowania na raka piersi, objawy raka i korzyści wynikające z samobadania. Podczas zajęć przekazała uczennicom niezbędną wiedzę na temat poznawania własnych piersi, które powinno stać się zdrowym nawykiem każdej kobiety. W części praktycznej dziewczęta miały możliwość przeprowadzenia badania piersi na fantomie. Pamiętajmy Nie każda zmiana piersi jest nowotworem złośliwym, ale każda wymaga diagnozy specjalisty. Rak to nie wyrok Wcześnie wykryty jest uleczalny Zadbaj o siebie, bo życie jest piękne