27 maja uczniowie naszej szkoły z klas ITS, IITK, IITG, IITS wzięli udział w warsztatach fotograficznych zorganizowanych prze Koło Ornitologiczne działające przy GOKiS w Małkini Górnej. Odbyły się one w terenie na nadbużańskich łąk w okolicy miejscowości Prostyń. Prowadzącym był pan Wojciech Kuchta, który specjalizuje się w fotografii i filmach przyrodniczych. Uczestnicy poznali zasady poprawnej kompozycji, wykorzystania światła i zastosowania odpowiedniej perspektywy przy makrofotografii oraz fotografii krajobrazowej. Podczas zajęć wszyscy wykonywali zdjęcia, które były na bieżąco omawiane. Uczestnicy starali się uchwycić piękno przyrody i wykonać jak najlepsze kadry roślin. Dzięki udziałowi w warsztatach na pewno wszyscy zdobyli nowe umiejętności, które przydadzą im się również do wykonywania innych rodzajów zdjęć, a może także zachęcą niektórych do zainteresowania się fotografią profesjonalnie.