Dziś gościliśmy młodzież wraz z opiekunami z zaprzyjaźnionej z nami Dr Otto Schlein Schule z Magdeburga. To już kolejne spotkanie, w trakcie którego mieliśmy okazję do lepszego poznania, porozmawiania przy kawie i przygotowanych przez uczniów technikum gastronomicznego słodkościach. W trakcie spotkania goście z Niemiec zaprezentowali swoją szkołę oraz przedstawili 14 powodów, dla których warto odwiedzić Magdeburg. Zwiedzili również nasze pracownie i zapoznali się z otoczeniem szkoły. Druga część wizyty to wspólne zwiedzanie byłego obozu zagłady w Treblince, gdzie w październiku ubiegłego roku, razem z delegacją z Magdeburga zasadziliśmy drzewko pamięci w Lesie Korczakowskim, powstałym na terenie Muzeum w Treblince. Wspólnie spędzony dzień był doskonałą okazją do integracji i przełamywania wzajemnych barier. Na jego zakończenie otrzymaliśmy zaproszenie do złożenia wizyty w Magdeburgu.