W ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę” uczniowie naszej szkoły w dniach 18-20.10.2022 wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Krakowa i Częstochowy. Zwiedzanie zaczęliśmy od słonecznego Krakowa – miasta o ciekawej historii i wspaniałych zabytkach. Pani przewodnik opowiedziała nam o najważniejszych wydarzeniach z dziejów Polski związanych z tym miastem. Mieliśmy okazję zobaczyć Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe, Kopiec Kościuszki oraz Dom Długosza. Spacer ulicami Starego Miasta oraz hejnał z wieży Mariackiej na długo zostanie w naszej pamięci. Jest to bardzo ważne miejsce dla naszego kraju i docenione na świecie, gdyż zostało zaliczone do grupy najważniejszych zabytków dziedzictwa kulturowego. W czasie wolnym przy pomniku Adama Mickiewicza mieliśmy okazje zakupić pamiątki.

Kolejnym punktem programu była wizyta na Jasnej Górze w Częstochowie. Tam podziwialiśmy niezwykłą architekturę Klasztoru oo. Paulinów. Jest to najważniejsze sanktuarium maryjne w Polsce od XIV w. Każdy miał również okazję zawierzyć swe osobiste intencje Matce Bożej.