Kolejna klasa zwiedzała siedzibę firmy Stadler 14 listopada 2022 r. uczniowie z klasy II TK pojechali do Siedlec, gdzie mieli okazję poznać tajniki pracy firmy STADLER w Siedlcach. Jest to zakład, który produkuje pojazdy szynowe na rynek nasz rodzimy rynek oraz na eksport. Przedsiębiorstwo to zostało założone w 1942 r. w Zurychu przez Ernsta Stadlera i w 1945 rozpoczęło wytwarzanie pierwszych lokomotyw. Dziś spółka ta pełni funkcję głównego podmiotu dla innych przedsiębiorstw wchodzących w skład grupy Stadler Rail. W 2006 utworzono spółkę Stadler Polska, a rok później uruchomiono fabrykę w Siedlcach. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści przewodnika, który zdradził wygląda produkcja pociągów od małej śrubki po nowoczesne pojazdy transportowe. Mogli również zaobserwować jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w tej firmie. Druga część wycieczki odbyła się na stacji kolejowej w Łochowie. Tam młodzież poznała zasady pracy dyżurnego ruchu i dowiedziała się jak wygląda obsługa jego stanowiska pracy. Dla uczniów była to ciekawa lekcja związana z ich przyszłym zawodem.