W dwie kolejne środy mieliśmy przyjemność gościć ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Małkini Górnej oraz ze Szkoły Podstawowej w Prostyni. W trakcie spotkań zaprezentowaliśmy szkołę i przedstawiliśmy ofertę edukacyjną na najbliższy rok szkolny. Głównym punktem wizyt były warsztaty kulinarne przeprowadzone przez uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych pod kierunkiem nauczycielek – pań Agnieszki Bojkiewicz i Anny Zyśk. Ósmoklasiści własnoręcznie wykonywali faworki oraz pączki. Następnie młodzież zapoznała się z pracowniami oraz zaletami kształcenia w technikum transportu kolejowego. Można było zobaczyć jak pracują dyżurni ruchu, a także poczuć się jak maszynista pociągu. Ostatnia część wizyt naszych gości poświęcona była prezentacji kierunku technik pojazdów samochodowych. Uczniowie odwiedzili pracownie praktycznej nauki zawodu, zobaczyli prac manewrowy do nauki jazdy oraz zapoznali się z funkcjonowaniem stacji kontroli pojazdów. Wizyty zakończyły się degustacją słodkości przygotowanych przez naszych Gości. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkania!