W dniu 17 kwietnia uczniowie technikum transportu kolejowego z naszej szkoły wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Sekcji Eksploatacji Pojazdów Trakcyjnych należącej do Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A. w Warszawie.
Zajęcia poprowadził naczelnik działu rozwoju szkolnictwa w Zakładzie Centralnym Pan Piotr Paluchowski, który zapoznał młodzież z organizacją i funkcjonowaniem sekcji, która zajmuje powierzchnię 60 hektarów. Na jej terenie znajduje się m.in.: 80 kilometrów torów, 240 rozjazdów, 5 nastawni, 2 myjnie oraz liczne stanowiska do diagnozowania, serwisowania i obsługi setek wagonów, kilkudziesięciu lokomotyw i elektrycznych zespołów trakcyjnych (także serii ED250 Pendolino oraz ED161 Dart). Uczniowie mieli okazję poczuć się jak maszyniści siadając za sterami nowoczesnego Pendolino, a także podziwiać ponadsześćdziesięcioletni egzemplarz legendarnego elektrowozu EP05, który jest wciąż w eksploatacji.
Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Gruszce – Dyrektorowi Zakładu Centralnego PKP Intercity S.A. w Warszawie za umożliwienie zwiedzenia sekcji oraz Panu Piotrowi Paluchowskiemu za przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć.