W dniu 14 maja 2024 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w zajęciach w ramach projektu „Edukacja z wojskiem”.
Jest to program edukacyjno-obronny przygotowany i realizowany wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Zajęcia prowadzone były przez: ppor. Arkadiusza Olszewskiego, st. kpr. Sylwię Antoniak, kpr. Marka Polewacza i kpr. Daniela Drabota z 5MBOT 52 batalionu lekkiej piechoty w Komorowie. Tematem warsztatów było m.in. przetrwanie w warunkach środowiska naturalnego, udzielanie pierwszej pomocy i ewakuacja rannych. Uczniowie pracowali również z mapami – poznawali metody określania swojego położenia w terenie. Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia zawierające elementy walki w bliskim kontakcie.
Tak ważna wiedza została przekazana w sposób ciekawy, praktyczny i przyjazny.
Bardzo dziękujemy żołnierzom 5MBOT za przeprowadzenie zajęć.