UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!!!

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych rozpoczęła się 15 maja 2023 roku.

Od tego dnia możecie tworzyć swoje profile na stronie:

https://powiatostrowskimazowieckie.edu.com.pl/kandydat

Za pomocą tego linku możecie złożyć wniosek do KAŻDEJ wybranej szkoły prowadzonej przez Powiat Ostrowski niezależnie od miejsca, w którym z niego skorzystacie (możecie również wkleić go w okno przeglądarki).

Na złożenie wniosku macie czas do 19 czerwca. To jeszcze sporo czasu, wszyscy z pewnością zdążycie.

WAŻNE: o przyjęciu do wybranej klasy nie decyduje kolejność składania wniosków! Decydują oceny ze świadectwa i wyniki z egzaminu ósmoklasisty! Te informacje uzupełnicie w swoim profilu w późniejszym czasie.

Lista Waszych preferencji to lista wybranych oddziałów! Należy ją uszeregować od oddziału, na którym kandydatowi zależy najbardziej do tego, na którym zależy mu najmniej.

PAMIĘTAJCIE: to kolejność wybranych oddziałów decyduje o Waszych preferencjach!!!

W razie wątpliwości koniecznie dokładnie zapoznajcie się z Podręcznikiem dla kandydata zamieszczonym w zakładce POMOC na tej samej stronie, na której dokonujecie rejestracji i wyboru oddziałów. Pomoże Wam też Przewodnik dla kandydata rejestrującego się samodzielnie w systemie:

https://www.youtube.com/watch?v=-II5pc62VRc&feature=youtu.be

Trzymamy kciuki, żeby wszystko przebiegło gładko!