W dniach 21-22 września 2023 roku na zaproszenie PKP Intercity S.A. stypendyści oraz kandydaci na stypendystów spółki wraz z opiekunami uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO 2023, które odbywały się w halach wystawowych Amber Expo w Gdańsku.
Uczniowie technikum transportu kolejowego wzięli udział w Dniu Edukacji i Kariery, podczas którego zapoznali się z aktualnymi ofertami pracy oraz możliwościami zaplanowania i rozwoju kariery w największych przedsiębiorstwach z branży kolejowej w Polsce i za granicą. Targi kolejowe były świetną okazją do zapoznania się z nowinkami technicznymi, najnowocześniejszymi lokomotywami i pociągami oraz urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. W ramach dnia edukacji młodzież wzięła udział w organizowanych przez Grupę PKP konkursach: reprezentacja dziewcząt uczestniczyła w konkursie „Intercity dba o pasażerów”, natomiast chłopcy w konkursie „Maszynista – zawód z przyszłością”. Podczas wyjazdu nie zabrakło także czasu na skorzystanie z uroków Sopotu i Gdańska, przy pięknej letniej pogodzie.
Warto dodać, że fundator stypendiów dla uczniów naszej szkoły – spółka PKP Intercity, zapewnił bezpłatny dojazd pociągami, w tym Express InterCity Premium Pendolino oraz udział w targach dla uczniów i opiekunów.
Serdecznie dziękujemy spółce PKP Intercity S.A. za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w targach TRAKO 2023