W dniu 28 kwietnia uroczyście pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Świadectwa ukończenia technikum otrzymali absolwenci technikum transportu kolejowego, technikum pojazdów samochodowych oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych.
W spotkaniu udział wzięli zaproszeni goście: Pani Małgorzata Tendera – kierownik Wydziału Rozwoju Kadr i Spraw Socjalnych w spółce Koleje Mazowieckie – KM sp. z o. o., Pan Krzysztof Siedlanowski – Naczelnik Działu Kontroli i Instruktażu w siedleckim Zakładzie Linii Kolejowych PKP PLK. S.A., Pan Stefan Rostkowski – radny i członek zarządu Powiatu Ostrowskiego.
W czasie uroczystości Pani Agnieszka Gaś – Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Małkini Górnej gratulowała uczniom ukończenia przez nich technikum oraz życzyła powodzenia na zbliżających się egzaminach, a także wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu. Pan Stefan Rostkowski w imieniu swoim oraz Starosty Ostrowskiego – Pana Zbigniewa Chrupka również złożył najlepsze życzenia maturzystom oraz wręczył nagrodę Zarządu Powiatu dla najlepszego absolwenta, którą w tym roku otrzymała uczennica technikum transportu kolejowego – Katarzyna Ostrowska. Ponadto odczytał list Pani Doroty Subdy – Przewodniczącej Rady Powiatu Ostrowskiego skierowany do uczniów i ich rodziców.
W czasie uroczystej akademii wręczone zostały także nagrody dla najlepszych sportowców a także uczniów, którzy angażowali się w prace Samorządu Uczniowskiego oraz reprezentowali szkołę. Przedstawiciele spółek kolejowych Koleje Mazowieckie – KM sp. z o. o oraz PKP PLK. S. A. wręczyli upominki stypendystom, którzy już niebawem będą mogli podjąć pracę na kolei.
Spotkanie zakończyło się inscenizacją typowej „lekcji” przygotowaną przez uczniów klas trzecich pod kierunkiem Pani Agnieszki Bojkiewicz, Pani Kingi Pecury i Pana Piotra Piechowicza.
Drodzy Absolwenci!
Dziękujemy Wam za wszystkie wspólnie spędzone chwile!
Pamiętajcie, że drzwi naszej szkoły są zawsze dla Was szeroko otwarte. Życzymy Wam powodzenia na zbliżających się egzaminach oraz wszystkiego dobrego w dorosłym życiu!