2 września 2023 r. na terenie Muzeum Treblinka odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne ku czci Ofiar Karnego Obozu Pracy Treblinka I oraz II wojny światowej. Organizatorem uroczystości była Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni oraz Muzeum Treblinka. Niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy (1941-1944). Nasza szkołę na uroczystości reprezentowała  Pani Dyrektor Agnieszka Gaś oraz Pan Wojciech Hadała wraz z pocztem sztandarowym.
Uczestnicy spotkali się przy Żwirowni (miejscu niewolniczej pracy więźniów Treblinki I). Następnie rozpoczęła się Droga Krzyżowa prowadzona przez ks. Józefa Poskrobko, proboszcza parafii w Prostyni.
Po zakończeniu Drogi Krzyżowej kończącej się przy symbolicznych pomnikach upamiętniających zamordowanych w obozie Polaków, Żydów, Romów i Sinti oraz przywitaniu przybyłych gości przez Dyrektora Muzeum Treblinka dr Edwarda Kopówkę i ks. Proboszcza Józefa Poskrobko została odprawiona Msza Święta polowa przez ks. biskupa Piotra Sawczuka.
Podczas oficjalnych uroczystości złożono wieńce i zapalono znicze przed pomnikiem upamiętniającym Ofiary byłego Obozu Pracy.
Żródło: Muzeum Treblinka