Corocznymi warsztatami pierniczkowymi otwieramy czas świątecznych przygotowań. Akurat ten spędzony w kuchni uważamy za najprzyjemniejszy.
W dniu 7 grudnia odwiedziła nas klasa IVa ze SP nr 2 w Małkini Górnej pod opieką Pani Beaty Narowskiej i Pani Ewy Perzanowskiej.
Warsztaty piernikowe rozpoczęliśmy wiadomościami o tradycji pierników oraz technice ich przygotowania. Dzieci pod opieką naszych uczniów z kl. I TG poznały cały proces produkcji pierników, od wyrabiania ciasta po lukrowanie i dekorowanie.
Na koniec zajadaliśmy się świeżo upieczonymi pierniczkami z mlekiem, kakao lub gorącą czekoladą. Każdy otrzymał dyplom ukończenia kursu wypieku pierniczków (w naszej tajnej siedzibie szerzenia atmosfery świątecznej) i już teraz może pomagać w domu :-)
Dziękujemy za odwiedziny i wspólnie spędzony przedświąteczny czas. Wszystkich zachęcamy złapania chwili oddechu z kubkiem gorącej czekolady i pierniczkiem w ręku.