W dniu 20 kwietnia gościliśmy w szkole wiceprezesa koncernu Wabtec Corporation Glenna Shaffera wraz z pracownikami polskiego oddziału firmy. Amerykańskie przedsiębiorstwo Wabtec to światowy gigant w branży kolejowej, który zatrudnia blisko 30 tyś. pracowników na całym świecie. Współpraca, którą rozpoczęliśmy była możliwa dzięki naszemu absolwentowi, a obecnie pracownikowi Wabtec Corporation – Piotrowi Zalewskiemu, któremu serdecznie dziękujemy za pamięć i zaangażowanie!
Dzięki nawiązanej współpracy nasza pracownia kolejowa wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne, pracownicy firmy wyremontowali jedną z sal dydaktycznych, która zostanie również wyposażona w meble. Inżynierowie Wabtec oraz współpracującej z koncernem Sieci Badawczej – Łukasiewicz przeprowadzili także warsztaty edukacyjne z młodzieżą.
Mamy nadzieję na dalszą, owocną współpracę, a za udzieloną już pomoc serdecznie dziękujemy!