Naszą szkołę odwiedziła wczoraj Pani Lubow Szlihta – pochodząca z Ukrainy miłośniczka przyrody i fotograf. Oto co nam powiedziała o sobie: “Pochodzę z malowniczego naddnieprzańskiego zakątku Ukrainy, będącego zarazem kolebką rodzimej kultury. Sam mój dziadek pochodził z Polski, a splot wydarzeń zaprowadził mnie nad Wisłę gdzie spędziłam drugą połowę swojego życia. Polska natura zainspirowała mnie do tego stopnia, że postanowiłam zająć się jej uwiecznianiem poprzez fotografię. Najbardziej fascynującym dla mnie zakątkiem jest Podlasie z powodu swego bogactwa natury, wielokulturowości i pewnej tajemniczości”.
Dzięki uprzejmości Pani Luby oraz zaangażowaniu Pani Hanny Chromińskiej możemy podziwiać wystawę z przepięknymi zdjęciami fascynującej polskiej natury.
Wkrótce planujemy kolejną wystawę zdjęć Pani Luby, tym razem poświęconą stolicy Ukrainy