TECHNIK POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH

Symbol cyfrowy zawodu: 311513

Kwalifikacje:

 1. MOT.05 – Obsługa, diagnozowanie oraz naprawa pojazdów samochodowych (egzamin zdawany na koniec klasy IV)
 2. MOT.06 – Organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych (egzamin zdawany po I półroczu klasy V)

Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym: matematyka

Technik pojazdów samochodowych to kierunek związany z obsługą i naprawą pojazdów samochodowych. Wraz z rozwojem motoryzacji rośnie zapotrzebowanie na rynku pracy na dobrze wykształconych fachowców z zakresu naprawy i eksploatacji współczesnych pojazdów samochodowych.

W trakcie nauki uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach Centrum Kształcenia Zawodowego, Stacji Kontroli Pojazdów oraz u Partnerów szkoły w warsztatach samochodowych. Zgodnie z podstawą programową uczniowie odbywają praktykę zawodową w wymiarze 280 godzin (po 140 godzin w klasie III i IV).
Uczniowie, którzy zdecydują się na ten kierunek mają możliwość uzyskania prawa jazdy na kursie uprawniającym do zdania egzaminu na prawo jazdy kat. B. obejmującym naukę przepisów ruchu drogowego i techniki kierowania pojazdami.

Szkoła dysponuje własnym pojazdem do nauki jazdy.

 • Po ukończeniu kształcenia absolwent może podjąć pracę w:

 • Stacjach obsługi pojazdów samochodowych.

 • Zakładach produkcyjnych naprawczych pojazdów samochodowych.

 • Stacjach kontroli pojazdów.

 • Przedsiębiorstwach transportu samochodowego.

 • Instytucjach zajmujących się obrotem pojazdami samochodowymi i ich częściami.

 • Instytucjach zajmujących się ewidencją pojazdów samochodowych oraz ubezpieczeniem komunikacyjnym.

 • Przedsiębiorstwach doradztwa technicznego dotyczącego motoryzacji.

Dokumenty do pobrania

 • W razie pytań skontaktuj się z nami:

 • 29 644 86 25

 • zsmalkinia@op.pl

Liczba odwiedzin ogółem: 940Liczba odwiedzin dzisiaj: 1